FEFCO katalog

Naše firma používá katalog FEFCO vyvinutý Evropskou federací výrobců vlnité lepenky. FEFCO - Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondulé. Organizace sdružující evropské výrobce vlnité lepenky.

Tento katalog obsahuje v grafické podobě všechny nejpoužívanější základní typy kartonážních výrobků. Kromě těchto typů jsme schopni navrhnout zcela nestandardní obal přesně podle specifikací zákazníka.

Součástí činnosti organizace FEFCO je všeobecně uznávaná klasifikace FEFCO tříd vlnité lepenky a hlavně Fefco katalog konstrukcí obalů z vlnité lepenky. Obaly podle FEFCO jsou podle technologie výroby a konstrukční podobnosti rozděleny do 8 skupin a jsou značeny čtyřmístným kódem. Číselné kódy základních konstrukcí obalu jsou vždy 4 místné a začínají nulou. První dvojčíslí je název skupiny (např. 0201 - Klopová krabice s přiléhajícími vnějšími klopami). Druhé dvojčíslí je specifikace (např. 0201 - klopová krabice s přiléhajícími vnějšímu klopami).

Cílem katalogu je zjednodušení rozlišení druhu konstrukcí kartonážních výrobku pomocí jednoduchých mezinárodních symbolů.

Rozměry obalů v katalogu

Rozměry obalů v katalogu FEFCO

  • D - délka
  • Š - šírka
  • V - výška
  • /v - přesah odnímatelného víka nebo dna
  • /o - přesah klop pres sebe

Pro měření a uvádení rozměru obalu platí tato pravidla:

  • rozměry se uvádejí v mm
  • rozměry se uvádejí v pořadí DxŠxV, nebo DxŠxV/v, nebo DxŠxV/o
  • uvádějí se vnitrní rozměry obalu, měřené za standardních klimatických podmínek na rozloženém obalu

Konstrukční skupiny obalů v katalogu

klopové krabice

2 - klopové krabice, většinou z jednoho, někdy (přesahuje-li délka přířezu pracovní šířku výrobní linky) ze dvou přířezu, lepené nebo šité, opatřené klopami nahoře i dole. Dodávají se rozložené.

dvou nebo více dílné obaly

3 - dvou nebo více dílné obaly (většinou spodek - víko, nebo dno - tělo - víko), lepené, šité nebo samosvorné, uzavírají se nasunutím víka, nebo dna a víka na spodek nebo tělo obalu.

převážně nelepené, nesešívané obaly

4 - převážně nelepené, nesešívané obaly (často označované jako tvarové výseky). Jsou tvořeny převážně jedním přířezem a uzavírají se zejména pomocí různé konstrukčně řešených zámku. Součástí konstrukce obalu mohou být např. otvory pro jeho snadné uchopení, odtrhovací okénka apod.

obaly ze dvou nebo více dílů

5 - obaly ze dvou nebo více dílů, které se zasouvají do sebe. Tato skupina obsahuje i přebaly pro jiné typy konstrukcí.

obaly sestávající ze dvou bočnic a těla

6 - obaly sestávající ze dvou bočnic a těla. Před použitím vyžadují sešití.

vícebodové (3x až 6x) lepené skládací obaly

7 - vícebodové (3x až 6x) lepené skládací obaly, vyrobené většinou z jednoho přířezu, dodávají se rozložené a lze je snadno složit.

vnitřní vybavení obalu

9 - vnitřní vybavení obalu.

Doufáme, že vám tento katalog nabídne přehledný zdroj toho, co pro vás rádi vyrábíme.